Trener Kacper na stażu w Wiśle Kraków!

🔵⚪️🔴 Staż trenerski w Wiśle Kraków🤝
W ubiegłą sobotę swój staż w Akademia Piłkarska Wisły Kraków rozpoczął nasz kolejny trener - Kacper Ząbroń, który był obecny na stadionie w Rytrze, gdzie obserwował mecz Centralnej Ligi Juniorów U-15 pomiędzy Sandecją Nowy Sącz, a Wisłą Kraków. Cały obecny tydzień spędza przy zespole U-15 prowadzonym przez Krystiana Żakowicza, w trakcie którego może obserwować mikrocykl treningowy tej grupy oraz przygotowania do jutrzejszego meczu ligowego z zespołem Stali Rzeszów, który będzie momentem zakończenia i podsumowania stażu. Wizyta naszego trenera w Krakowie to jednak nie tylko piłka 11-osobowa, ale także grupy najmłodsze.
🎙„Celem mojego stażu jest przyjrzenie się z bliska pracy dużej akademii, zapoznanie się z piłką jedenastoosobową, a także podpatrzenie tego w jaki sposób prowadzą swoje zajęcia trenerzy grup z roczników, z którymi pracuję na co dzień w Grunwaldzie. Wiele elementów jest mi znane i bliźniaczo podobne do tych, które używam w swojej pracy. Oznacza to tyle, iż sam aspekt szkoleniowy w naszej szkółce stoi na dobrym poziomie. Dzięki uprzejmości koordynatora Łukasza Walczaka - odwiedziłem Stadion Miejski im. Henryka Reymana, gdzie przedstawiony został mi model pracy Akademii Wisły, natomiast dzięki trenerowi Bartłomiejowi Zelkowi - miałem przyjemność pełnić funkcję trenera asystenta w zespole U-8, co było dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Wszyscy spotkani na mojej drodze trenerzy są dla mnie bardzo życzliwi oraz otwarci na rozmowę i kontakt. Na miejscu mogłem odczuć prawdziwą moc i sens naszej współpracy z Wisłą. W mojej ocenie nie jest to jedynie układ polegający na jednostronnej korzyści w ramach której Grunwald korzysta ze stażów czy szkoleń, ale zarówno jednej jak i drugiej stronie bardzo na niej zależy i odbywa się na zasadach partnerskich. Bardzo miłym momentem było to, gdy zawodnicy z drużyny U-11 zareagowali z entuzjazmem na moją obecność, doskonale znali Grunwald i wiedzieli co to za klub. Ten fakt świadczy o poważnym podejściu do współpracy z obu stron. Spotkałem się także z wieloma ciepłymi słowami na temat naszych zawodników, którzy brali udział w zajęciach Wisły w Woli Chorzelowskiej, co jest niezwykle budujące”🥰
Wisła Kraków dziękujemy za kolejny staż, ciepłe przyjęcie naszego trenera i wymianę doświadczeń szkoleniowo-organizacyjnych. Kolejne aktywności w ramach współpracy, tym razem dla naszych zawodników już wkrótce!