Trenerzy się szkolą!

„Najlepsi nauczyciele to tacy, którzy powiedzą Ci gdzie patrzeć, ale nie powiedzą Ci co widzieć…” Alexandra K. Trenfor.
Idąc tym tokiem rozumowania kilku naszych trenerów rozpoczęło lub jest w trakcie podnoszenia swoich kompetencji. Wszystko po to, by jeszcze lepiej móc rozwijać ponad 300 zawodników i zawodniczek, którzy na co dzień trenują w Szkółce Piłkarskiej oraz Klubie Grunwald Budziwój.
🎙- "Dążymy do tego, by nasi trenerzy stale podnosili swoje kwalifikacje, a co za tym idzie byli lepszymi ludźmi i trenerami. Chcemy, by w naszej szkółce i klubie pracowały wyłącznie osoby ambitne, kompetentne i otwarte na wiedzę, dlatego wspieramy ich i wspierać będziemy w podnoszeniu swojej wiedzy i umiejętności" - mówi Prezes i koordynator szkolenia Maciej Rusin.
Wymagania by dostać się na dany kurs stale rosną, a podnosi je zarówno Polski Związek Piłki Nożnej, który już bezpośrednio egzaminuje kandydatów na kurs UEFA A, a także Podkarpacki ZPN, któremu przypadają egzaminy na kursy UEFA B oraz UEFA C. Aby dostać się na kurs UEFA A trzeba pozytywnie zaliczyć egzamin wstępny oraz przepracować minimum rok w piłce 11-osobowej jako pierwszy trener. Natomiast by być kursantem kursu UEFA B należy przejść pozytywnie egzamin teoretyczny i praktyczny oraz rok pracować z licencją UEFA C.

Kursy:

W naszej organizacji szkolenia, kursy i studia kierunkowe już za moment rozpocznie lub już rozpoczęło kilku kolejnych trenerów.
🔴Trener Konrad Bober – kurs trenerski UEFA A.
W lutym rozpocznie się trwający 10 miesięcy kurs trenerski UEFA A organizowany przez Szkołę Trenerów PZPN przy współpracy z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej. Nasz trener pozytywnie przeszedł egzamin wstępny, który zaliczyło około 50% kandydatów.
🔵Trenerzy Bartłomiej Pata, Kacper Ząbroń oraz Mariusz Kamiński – kurs trenerski UEFA B
Dwaj pierwsi nasi trenerzy w listopadzie ubiegłego roku rozpoczęli trwający 5 miesięcy kurs trenerski UEFA B organizowany przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. W 2023 roku taki kurs ukończył już trener Dawid Hendzel, a kilka dni temu trener Czesław Rożak.
Trzeci z wymienionych już w lutym rozpocznie kurs trenerski UEFA B organizowany w Rzeszowie.

Studia:

Oprócz wyżej wymienionych kursów nasi trenerzy kończą studia magisterskie lub podyplomowe w dziedzinie sportu.
🟥Trener Michał Kurzępa (UEFA B - student studiów magisterskich na UJ na kierunku: zarządzanie w sporcie. Zdobywa wiedzę nie tylko z zakresu uniwersalnych kompetencji menadżerskich, ale również specjalistyczne umiejętności z zakresu szeroko pojętego biznesu sportowego.
🔷Trener Tomasz Prokop (UEFA B - student studiów podyplomowych „Rozumienie gry” organizowanych przez „Extra Trener”. Zdobywa wiedzę i poznaje wizję gry wybitnych wykładowców w/w studiów m.in Radosław Bella (Miedź Legnica), Maciej Szymański (Widzew Łódź), Marcin Pogorzała (ŁKS), Dawid Szwagra (Raków), Filip Raczkowski (Legia), Mateusz Stolarski (Motor Lublin) oraz od innych osób pracujących w Ekstraklasie, I lidze, a także wyróżniających się akademii naszego kraju.
🟥Trener Wojciech Stańczyk (UEFA B – student Wyższej Szkoły Sportu we Wrocławiu na kierunku „Kompleksowy rozwój młodego sportowca”. Specjalność ta skierowana jest w szczególności do osób, które w przyszłości chciałyby pracować z młodymi zawodnikami (na różnych jego etapach), bądź też już to robią i chciałyby poszerzyć zakres swoich kompetencji, a także zdobyć formalne ich poświadczenie oraz wykształcenie wyższe w tym obszarze.

Kadra trenerska:

⚽️Naszą kadrę trenerską w 2024 stanowią:
UEFA A: Przemysław Biskup, Maciej Rusin, Konrad Bober (w trakcie kursu)
UEFA B: Tomasz Prokop, Tomisław Mucha, Dawid Hendzel, Michał Kurzępa, Wojciech Stańczyk, Czesław Rożak, a także Bartłomiej Pata, Kacper Ząbroń, Mariusz Kamiński (w trakcie kursu)
UEFA C: Dawid Blacha, Artur Larwa, Krzysztof Potrawski, Mateusz Kot, Krystian Buła (trener bramkarzy)
Dodatkowo w naszych szeregach mamy grupę trenerów asystentów z następującymi uprawnieniami:
ukończony kurs trenerski UEFA C: Kamil Kędzior, Marcin Naspiński, Marta Wandrowska oraz zdobywający pierwsze doświadczenia Kacper Majda.
❗️Nie ustajemy również w poszukiwaniu kolejnych trenerów, których wiedza i doświadczenie oraz ambicje i chęci dalszego rozwoju będą współgrać z ambicjami i kolejnymi wyzwaniami jakie stoją przed naszymi stowarzyszeniami…
Wszystkim naszym trenerom życzymy owocnej edukacji, by ich większa wiedza przekładała się w dużym stopniu na podniesienie poziomu szkolenia naszych zawodników i zawodniczek! Razem zbudujemy silny Grunwald!💪
Zapraszamy do naszej zakładki trenerzy: https://spgrunwald.pl/trenerzy/
gdzie poznacie wszystkich naszych trenerów oraz asystentów i osoby współpracujące z nami w procesie szkolenia😍